Super League 2: Ο Α.Ο.Κ. έδωσε 5 παιχνίδια σε 19 ημέρες!

1

Στα πρώτα πέντε παιχνίδια, η νεανική ομάδα ποδοσφαίρου του Αθλητικού Ομίλου «Καβάλα» δεχόταν τέρμα πριν συμπληρωθεί το αρχικό πεντάλεπτο. Εναντίον του Ολυμπιακού Βόλου, την περασμένη Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021, η αντίπαλη ομάδα σκόραρε το πρώτο τέρμα στο 19ο λεπτό και ακολούθησαν ακόμα τέσσερα.

Την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2021, στην Θεσσαλονίκη, ο Απόλλων Πόντου προηγήθηκε στο 13ο λεπτό και πήρε την νίκη με συνολικό σκορ 7-0.

Ήταν το παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος της Super League 2, το οποίο η διοργανώτρια Αρχή κατακύρωσε υπέρ του Απόλλωνα Πόντου και επέβαλε χρηματικό πρόστιμο στον Α.Ο.Κ.! Έπειτα από την προσφυγή της Ποδοσφαιρικής Ανώνυμης Εταιρείας (Π.Α.Ε.) Αθλητικός Όμιλος «Καβάλα» 1965 στην αθλητική δικαιοσύνη, η Ένωση Ποδοσφαιρικών Ανωνύμων Εταιρειών της Super League 2 υποχρεώθηκε να ορίσει ημερομηνία διεξαγωγής του παιχνιδιού! Την ερχόμενη Τετάρτη 29 Δεκεμβρίου 2021, ο Α.Ο.Κ. θα δώσει το τελευταίο παιχνίδι για το τρέχον έτος, πάλι στην Θεσσαλονίκη, με αντίπαλο την β΄ ομάδα του Π.Α.Ο.Κ. Θα είναι το πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι μέσα σε διάστημα 19 ημερών!