Ο Α.Ο.Κ. πήρε την πρόκριση στο Παραλίμνιο στη διαδικασία των πέναλτι

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Στη διαδικασία των πέναλτι, έπειτα από το ισόπαλο αποτέλεσμα στην κανονική διάρκεια και στην παράταση, η ομάδα ποδοσφαίρου του Αθλητικού Ομίλου «Καβάλα» πήρε την πρόκριση επί του «Απόλλωνα» Παραλιμνίου με σκορ 2-4, σε παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης 25 Απριλίου 2018 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής ημέρας της διοργάνωσης του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας.

Η ομάδα της Καβάλας προηγήθηκε στο 33ο λεπτό του παιχνιδιού με σκόρερ τον Μανώλη Αλιατίδη, ενώ ο γηπεδούχος «Απόλλων» Παραλιμνίου ισοφάρισε στο β΄ ημίχρονο της κανονικής διάρκειας (67ο λεπτό) με τέρμα του Τάντιτς. Το 1-1 παρέμεινε έως τη λήξη του 90λεπτου, αλλά και στην 30λεπτη παράταση. Στα πέναλτι, οι παίκτες του Α.Ο.Κ. ευστόχησαν σε τέσσερα κτυπήματα και εκείνοι του «Απόλλωνα» σε δύο. Την επόμενη αγωνιστική ημέρα, ο Α.Ο.Κ. θα υποδεχτεί στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη» την κυπελλούχο ομάδα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων (Ε.Π.Σ.) Δράμας, της Α.Ε. Καλαμπακίου.