Ο Αργ. Μπαρέτας «υπέγραψε» την νίκη του Α.Ο.Κ. επί του Πανθρακικού

0

Διεξήχθησαν την Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023, τα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής ημέρας στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου. Η ομάδα του Αθλητικού Ομίλου «Καβάλα», με σκόρερ τον Αργύρη Μπαρέτα στο 8ο λεπτό και στο 33ο λεπτό του παιχνιδιού, νίκησε στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη» τον Πανθρακικό με σκορ 2-1. Η φιλοξενούμενη ομάδα ισοφάρισε στο 31ο λεπτό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα είναι τα ακόλουθα: Αγροτικός Αστέρας-Ορφέας Ξάνθης 1-0, Αλεξανδρούπολη-Βύρων Καβάλας 2-1, Άρης Αβάτου-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 1-0, Δόξα Δράμας-Νέστος Χρυσούπολης 0-2, Καμπανιακός-Πανδραμαϊκός 4-3, Καβάλα-Πανθρακικός 2-1, Θερμαϊκός-Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας 0-2.

Η βαθμολογία του ομίλου διαμορφώθηκε ως εξής: Καμπανιακός 43, Καβάλα 41, Απόλλων Παραλιμνίου 37, Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας 36, Πανθρακικός 35, Νέστος Χρυσούπολης 29, Δόξα Δράμας 27, Πανδραμαϊκός 26, Άρης Αβάτου 26, Θερμαϊκός 25, Βύρων Καβάλας 24, Ορφέας Ξάνθης 23, Αγροτικός Αστέρας 18, Αλεξανδρούπολη 12, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2.

Την Κυριακή 19 Μαρτίου 2023, θα διεξαχθούν τα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής ημέρας: Βύρων Καβάλας-Απόλλων Παραλιμνίου, Δόξα Δράμας-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου, Θερμαϊκός-Καβάλα, Άρης Αβάτου-Πανθρακικός, Αλεξανδρούπολη-Ορφέας Ξάνθης, Αγροτικός Αστέρας-Πανδραμαϊκός, Καμπανιακός-Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας.