Το Επιμελητήριο Καβάλας θα συμμετέχει, για πρώτη φορά, στην έκθεση THE GREEK FOOD FESTIVAL στη Βαρσοβία της Πολωνίας στις 3 και 4 Δεκεμβρίου 2016. Είναι η πρώτη διοργάνωση που θα παρουσιάζει την πλούσια γαστρονομική παράδοση και τα προϊόντα της Ελλάδας, σε μία από τις μεγαλύτερες αγορές της Ευρώπης. Η αγορά της Πολωνίας είναι η 8η μεγαλύτερη οικονομία της Ευρωπαϊκής Ένωσης και η 21η μεγαλύτερη παγκοσμίως (βάση Α.Ε.Π.), με προοπτική ανάπτυξης και επενδύσεων στις γειτονικές αγορές της κεντρικής και ανατολικής Ευρώπης. Δηλώσεις συμμετοχής έως τις 4 Νοεμβρίου 2016. Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο τηλ. 2510222212 (Σ. Μαυρομμάτη (εσωτερικό 4) και Κ. Κρυστάλλη (εσωτερικό 12).