Το πρώτο τουρνουά μικρών ηλικιών διεξάγεται την Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

0

Την Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014, η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων (Ε.Π.Σ.) Καβάλας, θα διοργανώσει το πρώτο τουρνουά ποδοσφαίρου μικρών ηλικιών, για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015.

Η κατηγορία «Κάτω των 10 ετών», θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Ζυγού, ενώ αυτή των «Κάτω των 8 ετών» στα γήπεδα της Ακαδημίας «ΜΟΥΝΤΙΑΛΙΤΟ». Η έναρξη των παιχνιδιών θα γίνει στις 10:30π.μ., ενώ οι ομάδες θα πρέπει να βρίσκονται στο γήπεδο μισή ώρα, τουλάχιστον, πριν.

Στο πρωτάθλημα της κατηγορίας «Κάτω των 12 ετών», θα συμμετέχει και η ομάδα του Ορφέα Ελευθερούπολης. Παρακαλούνται τα σωματεία που διατηρούν τμήματα υποδομής στις κατηγορίες Κ8 και Κ12, να το δηλώσουν εγγράφως στη Γραμματεία της Ε.Π.Σ.Κ., διότι θα διοργανωθεί μία σειρά τουρνουά στις κατηγορίες αυτές.

Το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Οκτωβρίου 2014, επίσης, αρχίζουν τα πρωταθλήματα υποδομής στις κατηγορίες Κ12, Κ14 και Κ16.

Την Τετάρτη 22 Οκτωβρίου 2014, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μικτών ομάδων Ε.Π.Σ., οι μικτές ομάδες νέων και παίδων της Ε.Π.Σ. Καβάλας θα υποδεχτούν τις αντίστοιχες της Ε.Π.Σ. Δράμας (ώρα έναρξης παιχνιδιών: 13:00 στους παίδες και 15:00 στους νέους).

Εγκρίνεται το αίτημα του σωματείου Π.Ο. Κεραμωτής, για τη διεξαγωγή τουρνουά την Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014. Το τουρνουά θα διεξαχθεί σε δύο κατηγορίες: α) Για ποδοσφαιριστές γεννημένους τα έτη 2005-2006 και β) για ποδοσφαιριστές γεννημένους τα έτη 2003-2004.

Τα τεστ προετοιμασίας των διαιτητών θα πραγματοποιηθούν στις 22 Οκτωβρίου 2014 στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη». Το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Οκτωβρίου 2014 θα διεξαχθούν, στα τοπικά πρωταθλήματα, τα εξής παιχνίδια:

Κατηγορία League

1ος όμιλος

Χρυσοχώρι-Π.Α.Ο.Καβάλας, Α.Ε.Καβάλας-Πέρνη (Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2014, 4μ.μ.), Νέστος Χρυσούπολης-Λιμενάρια, Θεολόγος-Θεαγένης Θάσου (Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014, 4μ.μ.).

2ος όμιλος

Αντιφίλιπποι-Ηρακλής Καβάλας, Μυρτόφυτο-Παγγαίο, Κρηνίδες-Ολυμπιακός Καβάλας (Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2014, 4μ.μ.), Αετός Ορφανού-Αμισιανά (Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014, 4μ.μ.).

Α΄ κατηγορία

1ος όμιλος

Ερατεινό-Χαλκερό (Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2014, 4μ.μ.), Πρίνος-Ποταμιά, Μυρμιδόνες-Γραβούνα, Γέροντας-Πηγές (Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014, 11π.μ.), Νέα Καρυά-Παναγία (Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014, 4μ.μ.).

Β΄ κατηγορία

1ος όμιλος

Ξεριάς-Ποσειδών Καβάλας (Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2014, 4μ.μ.), Λεκάνη-Άγιος Λουκάς, Καλλιράχη-Καβάλα 2004 (Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014, 4μ.μ.).

2ος όμιλος

Χρυσόκαστρο-Ελαιοχώρι (Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2014, 4μ.μ.), Φίλιπποι-Πλατανότοπος, Μεσορόπη-Μέλισσα (Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014, 11π.μ.).

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.