Προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας ο Αετός Ορφανού!

0

Την πορεία που διέγραψε την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο η ομάδα του Άρη Ακροποτάμου, πραγματοποιεί φέτος η ομάδα του Αετού Ορφανού στη διοργάνωση του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας στο ποδόσφαιρο.

Στην προημιτελική φάση, νίκησε με σκορ 1-0 και απέκλεισε την ομάδα των Μετεώρων Καλαμπάκας, στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης 9 Απριλίου 2014 στο γήπεδο του Λιτοχώρου Πιερίας.

Το νικητήριο τέρμα για την κυπελλούχο ομάδα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας σημείωσε ο Νάκου, στο 65ο λεπτό, με δυνατό μακρινό σουτ. Ο Αετός Ορφανού θα αντιμετωπίσει στην ημιτελική φάση την ομάδα του Ερμή Κιβερίου, με στόχο να φτάσει έως τον τελικό της διοργάνωσης που θα διεξαχθεί στις 3 Μαΐου 2014 (ημέρα Σάββατο).