Η ομάδα πετοσφαίρισης γυναικών του Αθλητικού Ομίλου «Καβάλα» έπαιξε δεύτερο παιχνίδι στην Αλεξανδρούπολη το οποίο κρίθηκε στο 5ο σετ (tie break), αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη. Προηγήθηκε με 0-1 σετ (20-25), ο γηπεδούχος «Φοίνικας» κέρδισε το 2ο σετ (25-19) και το 3ο σετ (25-20) κάνοντας την ανατροπή. Ο Α.Ο.Κ. ισοφάρισε κερδίζοντας το 4ο σετ με σκορ 25-20, ωστόσο ο σύλλογος της Αλεξανδρούπολης επικράτησε στο 5ο σετ με σκορ 15-9. Ο Α.Ο.Κ. θα παίξει στην Έδεσσα το Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021 και την έβδομη (7η) αγωνιστική ημέρα, με την οποία θα κλείσει ο α΄ γύρος του πρωταθλήματος, θα έχει ρεπό. Για την 5η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας και συγκεκριμένα στον 1ο όμιλο της Β΄ ζώνης έπαιξαν ακόμα: Νέα Γενεά-Ίκαρος Έδεσσας 3-0 σετ (25-16, 25-13, 25-17), Ελπίς Αμπελοκήπων-Νίκη Αλεξανδρούπολης 3-0 σετ (25-14, 25-19, 25-16), ενώ ρεπό είχε η Γαία Δράμας. Το ερχόμενο Σάββατο θα παίξουν: Νίκη Αλεξανδρούπολης-Γαία Δράμας, Νέα Γενεά-Ελπίς Αμπελοκήπων.

Η βαθμολογία του ομίλου είναι η εξής: Ελπίς Αμπελοκήπων 12 βαθμοί (12-2 σετ), Νέα Γενεά 8(10-5), Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 8(10-9), Καβάλα 7(11-11), Νίκη Αλεξανδρούπολης 7(8-7), Ίκαρος Έδεσσας 3(4-9), Γαία Δράμας 0(0-12).