Την 5η θέση, συγκεντρώνοντας εβδομήντα βαθμούς, στην ομαδική κατάταξη κατέλαβε ο Όμιλος Κλασικού Αθλητισμού «Φίλιππος» Καβάλας, στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων, κορασίδων, που διεξήχθη στην πόλη των Τρικάλων. Σε ατομικό επίπεδο, μετάλλια κατέκτησαν οι: Κατερίνα Λαφτσή (χρυσό στα 200 μέτρα), Δέσποινα Παντέζου (χάλκινο στα 800 μέτρα), η ομάδα σκυταλοδρομίας κοριτσιών 4Χ100 μέτρα (ασημένιο με τις: Ιακωβίδου, Γιαννουσίδου, Μερεσέντογλου, Λαφτσή), ενώ πολύ καλές θέσεις κατέλαβαν οι: Ντενίτσα Γκρούνοβα (4η θέση στα 1.500 μέτρα και 6η θέση στα 3.000 μέτρα), Νίκη Ιακωβίδου (5η θέση στο άλμα τριπλούν).
Τους αθλητές και τις αθλήτριες συνόδευσαν στους αγώνες οι προπονήτριες, Δέσποινα Αντωνιάδου, Ρούλα Μαυρομάτη, Εύη Παπουτσή και ο προπονητής, Δημήτρης Ασλανίδης. Το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου ευχαριστεί, ακόμα, τον φυσιοθεραπευτή, Πασχάλη Κασάπη και τους γονείς, που ταξίδεψαν στα Τρίκαλα για να συμπαρασταθούν στα παιδιά.