Ο Ολυμπιακός Βόλου σημείωσε πέντε τέρματα σε βάρος του Αθλητικού Ομίλου «Καβάλα», την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021 στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη» και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε 4-0 στο α΄ ημίχρονο του παιχνιδιού και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο β΄ ημίχρονο. Για την ομάδα της Καβάλας αγωνίστηκαν οι: Παπαποστόλου, Γιαννακός, Θαλασσινός, Χατζηγεωργίου, Παπαδόπουλος, Κλεπουσνιώτης, Ταχτατζίδης, Απόσογλου, Λαμπαδίτης, Καμαρίδης, Βορδοναράκης (Περτζεμλίδης, Δραγανίδης).

Στα άλλα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής ημέρας στον βόρειο όμιλο του πρωταθλήματος της Super League 2 σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα: Βέροια-Πανσερραϊκός 3-0, Απόλλων Πόντου-Ολυμπιακός Πειραιώς Β 0-0, Αναγέννηση Καρδίτσας-Απόλλων Λάρισας 1-0, Πιερικός-Λάρισα 0-0, Θεσπρωτός-Π.Α.Ο.Κ. Β 1-1, Ξάνθη-Τρίκαλα 5-0. Το παιχνίδι Αλμωπός Αριδαίας-Νίκη Βόλου αναβλήθηκε, ενώ η Τρίγλια είχε ρεπό.

Η βαθμολογία του ομίλου είναι η ακόλουθη: Ξάνθη 22, Βέροια 21, Αναγέννηση Καρδίτσας 16, Ολυμπιακός Πειραιώς Β 14, Θεσπρωτός 13, Λάρισα 13, Νίκη Βόλου 12, Αλμωπός Αριδαίας 12, Π.Α.Ο.Κ. Β 10, Τρίκαλα 10, Πιερικός 9, Πανσερραϊκός 9, Τρίγλια 9, Ολυμπιακός Βόλου 8, Απόλλων Πόντου 5, Απόλλων Λάρισας 2, Καβάλα 0.

Την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2021, η ομάδα της Καβάλας θα αγωνιστεί εκτός έδρας με αντίπαλο τον Απόλλωνα Πόντου. Το παιχνίδι είναι για την 1η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος, ενώ τα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής ημέρας θα διεξαχθούν την Τετάρτη 29 Δεκεμβρίου 2021 και είναι τα εξής: Π.Α.Ο.Κ. Β-Καβάλα, Ολυμπιακός Βόλου-Αλμωπός Αριδαίας, Τρίκαλα-Θεσπρωτός, Λάρισα-Ξάνθη, Απόλλων Λάρισας-Πιερικός, Ολυμπιακός Πειραιώς Β-Αναγέννηση Καρδίτσας, Πανσερραϊκός-Απόλλων Πόντου, Τρίγλια-Βέροια, ρεπό: Νίκη Βόλου.