Ο Νέστος Χρυσούπολης και ο Βύρων Καβάλας θα διεκδικήσουν το τρόπαιο στον τελικό αγώνα της διοργάνωσης του κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020. Ο «Νέστος» ηττήθηκε στο γήπεδο των Λιμεναρίων, από την τοπική «Αναγέννηση», με σκορ 4-1, ωστόσο στο πρώτο παιχνίδι είχε επικρατήσει με 5-0 και πήρε την πρόκριση!

Ο «Βύρων» σκόραρε δύο φορές στο τελευταίο δεκάλεπτο του επαναληπτικού ημιτελικού αγώνα που διεξήχθη στο «Βερούλειο» γήπεδο και με το αποτέλεσμα 2-0 επί της ομάδας του Κοκκινοχώματος, «σφράγισε» τη συμμετοχή στον τελικό αγώνα της διοργάνωσης. Στον πρώτο αγώνα, οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Η ημερομηνία και το γήπεδο διεξαγωγής του τελικού αγώνα, θα ανακοινωθούν από την Ε.Π.Σ. Καβάλας.