Ο Βύρων Καβάλας σκόραρε πρώτος, αλλά ήρθε ισόπαλος με τον Πανθρακικό

Ο Βύρων Καβάλας προηγήθηκε νωρίς, στο 5ο λεπτό του παιχνιδιού, ωστόσο έφερε ισοπαλία με σκορ 1-1 στο «Βερούλειο» γήπεδο απέναντι στον Πανθρακικό, στην 1η αγωνιστική ημέρα των μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄ εθνική κατηγορία. Ο Βύρων σκόραρε με τον Φώτη Δουμάνη, ενώ για την φιλοξενούμενη ομάδα ισοφάρισε ο Ερκάν προς το τέλος του α΄ ημιχρόνου του αγώνα.

Τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής ημέρας διεξήχθησαν την Κυριακή 8 Μαΐου 2022 με τα ακόλουθα αποτελέσματα: Καμπανιακός-Άρης Πετεινού 4-1, Βύρων Καβάλας-Πανθρακικός 1-1, Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης-Προσοτσάνη 2-1, ρεπό: Ηρακλής Αμμουδιάς.

Η βαθμολογία είναι η εξής: Καμπανιακός 3, Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 3, Πανθρακικός 1, Βύρων Καβάλας 1, Ηρακλής Αμμουδιάς 0, Προσοτσάνη 0, Άρης Πετεινού 0.

Την Τετάρτη 11 Μαΐου 2022 θα διεξαχθούν τα παιχνίδια: Πανθρακικός-Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης, Άρης Πετεινού-Βύρων Καβάλας, Ηρακλής Αμμουδιάς-Καμπανιακός, ρεπό: Προσοτσάνη.