Η ομάδα του Αθλητικού Συλλόγου Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Καβάλας (Α.Σ.Ε.Α.Κ.) αναδείχτηκε την Κυριακή 16 Ιουνίου 2019 πρωταθλήτρια Ελλάδας στην κατηγορία των παγκορασίδων, στο πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξάγεται στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο “Αλεξάνδρα Δήμογλου”. Στον τελικό αγώνα αντιμετώπισε τον σύλλογο “Σάρισες” Φλώρινας και με 3-1 στις νίκες κατέκτησε την 1η θέση. Τη νίκη που έδωσε το χρυσό μετάλλιο στον Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας σημείωσε η Λεμονιά Γκαϊντατζή. Ο προπονητής του Καβαλιώτικου συλλόγου, Γιάννης Σταύρου, έδωσε συμμετοχή, ακόμα, στην Ζωή Καζάκου, την Ταξιαρχούλα Ξυπολιτάκη και τη Φανή Μεταξά.

Το Σάββατο 15 Ιουνίου 2019, Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας νίκησε με 3-1 τους “Φοίνικες” Πάτρας και τη Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης και με 3-0 το Ρουφ 80. Στην ημιτελική φάση επικράτησε με 3-0 της Βοκαριάς Χίου. Αναλυτικά η εξέλιξη του τελικού αγώνα μεταξύ του Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας και του Α.Σ.Ε.Α. “Σάρισες” Φλώρινας ήταν η ακόλουθη: Λεμονιά Γκαϊντατζή-Αλεξία Μάλο 3-0 (11-9, 11-4, 11-3), Ζωή Καζάκου-Γεωργία Σπανού 2-3 (10-12, 11-6, 7-11, 11-6, 8-11), Γκαϊντατζή/Καζάκου-Μάλο/Σπανού 3-1 (11-3, 8-11, 11-8, 12-10), Λεμονιά Γκαϊντατζή-Γεωργία Σπανού 3-0 (11-3, 11-4, 11-8). Την 3η θέση κατέκτησαν η Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης με τις: Γεωργία Γιάγκου, Νεφέλη Πέρτση, Χριστίνα Τζενίδη και προπονήτρια την Ευτυχία Περρή και η Βοκαριά Χίου με τις: Βασιλική Μπουλά, Άντζελα Νουρέ, Φαμπιόλα Νουρέ και προπονήτρια την Ρούλα Λαμπρινίδη.

Στους παμπαίδες πρωταθλήτρια Ελλάδας αναδείχτηκε η Φιλία Ορεστιάδας, που νίκησε στον τελικό αγώνα τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Το πανελλήνιο πρωτάθλημα συνεχίζεται με τα ατομικά αγωνίσματα και ολοκληρώνεται το μεσημέρι της Δευτέρας 17 Ιουνίου 2019.