Ο Α.Ο.Κ. ηττήθηκε στο Πανθεσσαλικό στάδιο από την Νίκη Βόλου

0

Με το παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό στάδιο, μεταξύ των ομάδων της Νίκης Βόλου και του Αθλητικού Ομίλου «Καβάλα», «έπεσε η αυλαία» την Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2021 στην 8η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος της Super League 2. Η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι και ακολούθησαν άλλα τέσσερα τέρματα έως την λήξη του α΄ ημιχρόνου του παιχνιδιού. Στο β΄ ημίχρονο, η Νίκη Βόλου σκόραρε δύο ακόμα τέρματα και πήρε την νίκη με (συνολικό) σκορ 7-0. Να σημειώσουμε ότι, η ομάδα της Καβάλας αγωνίστηκε σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με δέκα ποδοσφαιριστές, αφού ο ενδέκατος που βρισκόταν στον πάγκο ήταν τραυματίας.

Στα παιχνίδια που διεξήχθησαν την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021 σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Ολυμπιακός Βόλου-Θεσπρωτός 0-1, Π.Α.Ο.Κ. Β-Ξάνθη 0-1, Τρίκαλα-Πιερικός 1-0, Λάρισα-Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0, Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου 0-2, Ολυμπιακός Πειραιώς Β-Βέροια 1-1, Πανσερραϊκός-Τρίγλια 2-0.

Η βαθμολογία του βορείου ομίλου διαμορφώθηκε ως εξής: Ξάνθη 19, Βέροια 18, Αναγέννηση Καρδίτσας 13, Ολυμπιακός Πειραιώς Β 13, Αλμωπός Αριδαίας 12, Θεσπρωτός 12, Λάρισα 12, Τρίκαλα 10, Πανσερραϊκός 9, Π.Α.Ο.Κ. Β 9, Νίκη Βόλου 9, Τρίγλια 9, Πιερικός 8, Ολυμπιακός Βόλου 5, Απόλλων Πόντου 4, Απόλλων Λάρισας 2, Καβάλα 0.

Την 9η αγωνιστική ημέρα πρόκειται να διεξαχθούν τα παιχνίδια: Βέροια-Πανσερραϊκός, Απόλλων Πόντου-Ολυμπιακός Πειραιώς Β (το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021), Αναγέννηση Καρδίτσας-Απόλλων Λάρισας, Πιερικός-Λάρισα, Ξάνθη-Τρίκαλα, Θεσπρωτός-Π.Α.Ο.Κ. Β, Αλμωπός Αριδαίας-Νίκη Βόλου, Καβάλα-Ολυμπιακός Βόλου (την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021). Ρεπό θα έχει η ομάδα της Τρίγλιας.