Νίκη στο φιλικό με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη

0

Η διακοπή του πρωταθλήματος Basket League ΣΚΡΑTΣ, λόγω διεξαγωγής του τελικού αγώνα κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ των ομάδων του Φάρου Κερατσινίου και του Παναθηναϊκού την Κυριακή 6 Μαρτίου 2016, αποτέλεσε ευκαιρία για την Καβάλα B.C. να δώσει φιλικό παιχνίδι στο “Αλεξάνδρειο Μέλαθρο”, με αντίπαλο την ομάδα του Άρη Θεσσαλονίκης. Η ομάδα της Καβάλας βρέθηκε πίσω στο σκορ στην 1η περίοδο, αλλά στη συνέχεια του παιχνιδιού είχε το προβάδισμα και έφτασε στη νίκη με 69-82 (23-20, 8-21, 15-20, 23-21 το σκορ ανά περίοδο). Το παιχνίδι διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου 5 Μαρτίου 2016 χωρίς θεατές. Η ομάδα του Άρη Θεσσαλονίκης αγωνίστηκε χωρίς τον Μιχάλη Πελεκάνο, ενώ για την Καβάλα B.C. έπαιξε ο Νίκος Λίβας.