Νίκησαν οι νέοι, ηττήθηκαν οι παίδες της Ε.Π.Σ. Καβάλας

0

Ένα μικρό διάστημα έλλειψης συγκέντρωσης των γηπεδούχων, από το 43ο έως το 46ο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει τη νικήτρια ομάδα του παιχνιδιού μεταξύ των μικτών ομάδων παίδων της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας και της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Δράμας.

Η φιλοξενούμενη ομάδα σημείωσε δύο τέρματα, με τα οποία πήρε τη νίκη (0-2) και τους πρώτους τρεις βαθμούς στο νέο πρωτάθλημα των μικτών ομάδων των Ε.Π.Σ. Η μικτή παίδων της Ε.Π.Σ.Κ. αγωνίστηκε με τους: Καραλευθέρη, Σταμίδη, Σιμίτο, Σιδηρόπουλο, Τσολακίδη, Σταματάκη, Γλεντίδη (Κεσαπίδη), Κουτίδη (Καληντέρη), Κοντάκη, Περιστέρη (Μαυρίδη) και Ντουρτμέ.

Στο δεύτερο παιχνίδι, μεταξύ των ομάδων νέων, επικράτησε η Ε.Π.Σ. Καβάλας με σκορ 2-1. Η ομάδα της Καβάλας προηγήθηκε με τέρμα από «στημένη» φάση (κόρνερ), που σημείωσε ο Αθανασιάδης.

Η ομάδα της Ε.Π.Σ. Δράμας ισοφάρισε με εύστοχο κτύπημα πέναλτι και στο 80ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Τσιμπιτζίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Η Ε.Π.Σ. Καβάλας αγωνίστηκε με τους: Οικονομόπουλο, Νταμπανλή, Βουγιατζή, Παντάκα (Πακαταρίδη), Καλούδη, Τσαπανίδη, Ζάνταλη, Τσιμπιτζίδη, Αθανασιάδη, Μώραλη (Ζαρκαντζά), Θωμαΐδη (Τσιπουρόπουλο).

Και τα δύο παιχνίδια διεξήχθησαν την Τετάρτη 22 Οκτωβρίου 2014 στο γήπεδο των Αμισιανών, παρουσία μελών του διοικητικού συμβουλίου της Ε.Π.Σ. Καβάλας, παλιών και εν ενεργεία προπονητών και γονέων των ποδοσφαιριστών.