Στις 24 Οκτωβρίου 2021, όπως ανακοινώθηκε, θα αρχίσει το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας για την περίοδο 2021-2022. Για πρώτη φορά, θα εφαρμοστεί το ηλεκτρονικό φύλλο αγώνα, ενώ τα σωματεία που θα είναι γηπεδούχα, πρέπει να διαθέτουν (φορητή) συσκευή για καρδιοαναπνευστική αναζωογόνηση (απινιδωτή).

Σύμφωνα με την προκήρυξη του πρωταθλήματος, θα υποβιβαστούν συνολικά 32 σωματεία, ενώ θα προβιβαστούν 4, έπειτα από διαδικασία ειδικού πρωταθλήματος με την συμμετοχή των πρωταθλητριών ομάδων των 7 ομίλων. Την 1η αγωνιστική ημέρα, θα διεξαχθούν στον 1ο όμιλο τα ακόλουθα παιχνίδια: Θερμαϊκός-Αναγέννηση Πλαγιάς, Δόξα Δράμας-Ορφέας Ξάνθης, Νέστος Χρυσούπολης-Αγροτικός Αστέρας, Αλεξανδρούπολη-Εθνικός Σοχού, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Πανδραμαϊκός, Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου. Το υπόλοιπο πρόγραμμα του α΄ γύρου του πρωταθλήματος είναι το ακόλουθο:

2η αγωνιστική ημέρα 31/10/2021

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ, ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ-ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ

3η αγωνιστική ημέρα 07/11/2021

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ, ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ-ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ, ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ.

4η αγωνιστική ημέρα 14/11/2021

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ, ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ, ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ, ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ.

5η αγωνιστική ημέρα 21/11/2021

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ, ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΝΕΣΤΟΣ

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ, ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ, ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ.

6η αγωνιστική ημέρα 28/11/2021

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ-ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ, ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ, ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ-ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ.

7η αγωνιστική ημέρα 05/12/2021

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ, ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ, ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ, ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ.

8η αγωνιστική ημέρα 12/12/2021

ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ, ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ-ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ, ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ.

9η αγωνιστική ημέρα 19/12/2021

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ, ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ, ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ, ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΟΡΦΑΝΙΟΥ, ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ.

10η αγωνιστική ημέρα 09/01/2022

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ-ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ, ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ.

11η αγωνιστική ημέρα 16/01/2022

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ, ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ, ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΑΝΔΡΑΜΑΙΚΟΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΡΦΑΝΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ.


ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.