Κυπελλούχος της Ε.Π.Σ.Κ. ο Αετός Ορφανού

0

Η ομάδα του Αετού Ορφανού, ήταν η νικήτρια του φετινού τελικού αγώνα του κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας. Στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης 5 Μαρτίου 2014, στο δημοτικό γήπεδο της Ελευθερούπολης, επικράτησε της ομάδας του Ναζιανζού Νέας Καρβάλης με σκορ 2-1.

Η κυπελλούχος ομάδα για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014, προηγήθηκε στο σκορ με τέρμα του Πεχλιβάνη, αλλά πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για την επίτευξή του, ο «Ναζιανζός» ισοφάρισε στο επόμενο λεπτό με τον Χατζηβασιλειάδη. Το νικητήριο τέρμα σημείωσε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Χιζανασβίλι.

Τις απονομές των κυπέλλων και των μεταλλίων στις δύο ομάδες και στους διαιτητές του τελικού, έκαναν ο αντιπεριφερειάρχης Καβάλας, Αρχέλαος Γρανάς, ο δήμαρχος Παγγαίου, Βασίλης Ξουλόγης και ο αντιδήμαρχος, Κρυστάλλης Τζιτζιός.

Στην κερκίδα του γηπέδου της Ελευθερούπολης βρέθηκαν φίλαθλοι των δύο ομάδων, αλλά και του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου, που δημιούργησαν μία έντονη ατμόσφαιρα πριν, στη διάρκεια και μετά τη λήξη του τελικού αγώνα.