Θα παίξει για το γόητρο και την αξιοπρέπεια ο Α.Ο.Κ.

0

Την τελευταία εμφάνιση μπροστά στους φιλάθλους της, στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη», για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, θα πραγματοποιήσει το απόγευμα της Κυριακής 23 Μαρτίου 2014, η ομάδα ποδοσφαίρου του Α.Ο. «Καβάλα».

Η ομάδα της Καβάλας θα υποδεχτεί στις 3μ.μ. την ομάδα του Απόλλωνα Θεσσαλονίκης, με μοναδικό κίνητρο μία νίκη γοήτρου, αφού από την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος, έχει σημάνει και μαθηματικά ο υποβιβασμός της από την κατηγορία Football League.

Από πλευράς γηπεδούχου ομάδας, ο προπονητής, Μιχάλης Ιορδανίδης, δεν θα ρισκάρει τη συμμετοχή των τραυματιών παικτών, ενώ από την ομάδα του Απόλλωνα Θ. θα απουσιάσουν, λόγω τιμωρίας, οι: Χρ. Αθανασιάδης, Φ. Κισκαμπάνης.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, τα οποία θα διεξαχθούν όλα την Κυριακή και θα αρχίσουν στις 3 το απόγευμα, είναι τα εξής: Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Θεσσαλονίκης, Νίκη Βόλου-Βατανιακός, Ζάκυνθος-Αιγινιακός, Δόξα Δράμας-Αναγέννηση Γιαννιτσών, Τύρναβος-Πιερικός, Εθνικός Γαζώρου-Κασσιόπη Κέρκυρας.

Για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Football League 2, επίσης, θα διεξαχθούν την Κυριακή 23 Μαρτίου 2014 τα εξής παιχνίδια: Κοκκινόχωμα-Χρυσούπολη, Ακροπόταμος-Ελευθερούπολη, Πανσερραϊκός-Πετρούσα, Λάκκωμα-Μουδανιά, Αγροτικός Αστέρας-Μακεδονικός, Σιδηρόκαστρο-Κιλκισιακός, Αγιονέρι-Κόσμιο, Σουφλί-Αμπελόκηποι.

Τέλος, στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας (Ε.Π.Σ.Κ.) θα γίνουν τα ακόλουθα παιχνίδια:

Κατηγορία League

Α.Ε.Καβάλας-Πέρνη (Σάββατο 22 Μαρτίου 2014, 3:30μ.μ.)

Α.Ε.Πιερέων-Ηρακλής Καβάλας (Σάββατο 22 Μαρτίου 2014, 3:30μ.μ.)

Αετός Ορφανού-Νέα Πέραμος (Σάββατο 22 Μαρτίου 2014, 3:30μ.μ.)

Η βαθμολογία

Πέρνη 18, Ηρακλής Καβάλας 18, Α.Ε.Πιερέων 18, Νέα Πέραμος 9, Α.Ε.Καβάλας 6, Αετός Ορφανού 3.

Κυριακή 23 Μαρτίου 2014, 11π.μ.

Νέα Καρβάλη-Λιμενάρια, Θεαγένης Θάσου-Βύρων Καβάλας

Κυριακή 23 Μαρτίου 2014, 3:30μ.μ.

Χρυσοχώρι-Κεραμωτή, Αντιφίλιπποι-Θεολόγος, Ελευθερές-Παγγαίο, Λυδία-Κρηνίδες

Α΄ κατηγορία

Ολυμπιακός Καβάλας-Π.Α.Ο.Καβάλας, Νέα Καρυά-Πρίνος, Μυρμιδόνες-Ποσειδών Καβάλας, Χαλκερό-Παναγία, Αμισιανά-Αμυγδαλεώνας, Παλαιοχώρι-Ζυγός, Ορφάνι-Φίλιπποι, Ακροβούνι-Ποταμιά.

Β΄ κατηγορία

Ξεριάς-Ερατεινό, Μαριές-Λεκάνη

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.