Η Μοτολέσχη Καβάλας απέδειξε, για μία ακόμα χρονιά, ότι είναι από τα πιο δυναμικά σωματεία στο χώρο του MOTOCROSS στην Ελλάδα, με 3 πανελλήνιους πρωταθλητές φέτος. Συγκεκριμένα, στην κατηγορία ΜΧ1, ο Μανώλης Κρητικός, μετά την επιτυχημένη πορεία του στο εξωτερικό, κατέκτησε και τον πανελλήνιο τίτλο πάνω στην KTM SXF 450 μοτοσυκλέτα του.

Στη νεοσύστατη κατηγορία MX300, ο Δημήτρης Μπαξεβάνης, με τη δίχρονη YAMAHA YZ 250, ήταν από την αρχή ο κυρίαρχος, κερδίζοντας με μεγάλη διαφορά το φετινό πρωτάθλημα.

Στην κατηγορία MX OPEN, ο τρεις φορές πρωταθλητής Ελλάδας, Βασίλης Πακαταρίδης, αν και είχε έναν τραυματισμό στην αρχή, δεν τα παράτησε και στους τρεις τελευταίους αγώνες πήρε δίκαια τον 4ο σερί τίτλο, πάνω στη YAMAHA YZF 450.

Η Μοτολέσχη Καβάλας συγχαίρει τους πρωταθλητές και όλους τους αθλητές του σωματείου, που κρατάνε ψηλά την Καβάλα στο πανελλήνιο MOTOCROSS.