Άξια αναφοράς και συγχαρητηρίων είναι η παρουσία δύο νεαρών αθλητών του Αθλητικού Ομίλου Αντισφαίρισης «Πρωταθλητών» Καβάλας και του Karaproimos Coaching Team, της Ελένης και του Νικόλα Χατζηαβραάμ, στα διεθνή τουρνουά της Τennis Εurope. Η Ελένη Χατζηαβραάμ (γεννημένη το έτος 2008), μετά την 3η θέση στα διπλά της διοργάνωσης του “National Sport Park” open U14 κατηγορίας 3 στα Τίρανα Αλβανίας, με συμπαίκτρια την Χρυσή Σμυρίδου, όπου κέρδισαν στον 1ο γύρο τις Βελγίδες Valentine Coussens-Luka Van Cotthem (4-1, 4-1), στο 2ο γύρο τις Γαλλίδες Eva Marie Desvignes-Meline Lataste (4-1, 4-0) και ηττήθηκαν από τις πρωταθλήτριες του τουρνουά, έπειτα από ένα πολύ ωραίο, κλειστό και αμφίρροπο παιχνίδι (5-3, 4-2, 10-7), μπήκε στις 16 καλύτερες του τουρνουά και στα μονά, κερδίζοντας την Matea Bilbiloska (2-4, 4-1, 5-3), αλλά χάνοντας την είσοδο στην 8άδα από το Νο 7 του ταμπλό, την Γαλλίδα Justine Bretnacher (2-4, 4-5 (4), έκανε ακόμα ένα φανταστικό διεθνές τουρνουά στο “Svilegrand Cup 2021” στην μεγαλύτερη ηλικιακή κατηγορία των U16 στο Σβίλεγκραντ Βουλγαρίας, όπου αρχίζοντας από τα προκριματικά της διοργάνωσης, κατάφερε να μπει στο κυρίως ταμπλό και να φτάσει στις 16 καλύτερες κερδίζοντας κατά σειρά τις: Antelina Razbounikova από την Βουλγαρία (γεννημένη το έτος 2007) με 6-1, 6-0, Mira Vasileva (Nο 8, γεννημένη το έτος 2006) με σκορ 6-2, 6-3 και Gergana Buneva (γεννημένη το έτος 2005) από τη Βουλγαρία στο κυρίως ταμπλό, έπειτα από 4 ώρες παιχνίδι με 7-6 (4), 4-6, 6-2, ενώ έχασε την είσοδο στην 8άδα από το Νο 2 του ταμπλό και Νο 120 στην κατάταξη του Tennis Europe U16, Naira Gevorkian, με 6-3, 6-1, μπήκε και στην 8αδα των διπλών με συμπαίκτρια την Μάγια Αλεξάντρα κερδίζοντας τις: Estella Ivanova-Eva Nikolova (BG) με 6-2, 6-3.

Στο ίδιο τουρνουά, ο Νικόλας Χατζηαβραάμ, αρχίζοντας από τα προκριματικά περνώντας με bye τον 1ο γύρο κέρδισε τον Antonio Ferraro από την Ελβετία με 6-2, 6-2 , στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό κέρδισε τον Stefan Tonev (BG) με 6-3, 6-2, για να ηττηθεί πριν την 8άδα, από τον Πολωνό No8 του ταμπλό, μετά από ένα κλειστό παιχνίδι, με σκορ 6-2, 7-5. Στα διπλά με συμπαίκτη τον Στέργιο Παπαδόπουλο ηττήθηκαν στον 1ο γύρο από τους: Pavel Marinov-Nikola Marinov (BG). Επόμενος σταθμός για τον Νικόλα και την Ελένη Χατζηαβραάμ, είναι, πάλι, τα Τίρανα και τα πολύ δύσκολα τουρνουά των U16 στο National Sport Park.