Ο Ορφέας Ελευθερούπολης, ο Βύρων Καβάλας και η Αναγέννηση Λιμεναρίων ξεχώρισαν στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων (Ε.Π.Σ.) Καβάλας και φαίνεται πως θα διεκδικήσουν τον τίτλο της πρωταθλήτριας ομάδας για την περίοδο 2021-2022. Την αγωνιστική ημέρα που πέρασε νίκησαν τις αντιπάλους τους και αποσπάστηκαν στην βαθμολογία από τις υπόλοιπες ομάδες. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των παιχνιδιών που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 18-19 Δεκεμβρίου 2021 στην Α΄ και την Β΄ κατηγορία, είναι τα ακόλουθα:

Α΄ κατηγορία

Ορφέας Ελευθερούπολης-Αμυγδαλεώνας 2-0, Βύρων Καβάλας-Ελευθερές 5-0, Λιμενάρια-Κοκκινόχωμα 4-1, Παλαιοχώρι-Οφρύνιο 2-4, Νέα Πέραμος-Ζυγός 4-1, Θεολόγος-Πρίνος 2-1, ρεπό: Πηγές.

Β΄ κατηγορία-1ος όμιλος

Α.Ε. Καβάλας-Ελπίδες Καβάλας 8-1, Άγιος Λουκάς-Κρηνίδες 1-4, Άγιος Ανδρέας-Καβάλα 2004-4-1, Παγγαίο-Πολύστυλο 3-1, Ακροβούνι-Φίλιπποι 2-1, Αμισιανά-Ηρακλής Ποταμουδίων 2-1.

Β΄ κατηγορία-2ος όμιλος

Ποταμιά-Ξεριάς 2-1, Χρυσοχώρι-Αγίασμα 3-1, Νέα Καρβάλη-Καλλιράχη 2-2, Θεαγένης-Π.Α.Ο. Καβάλας 0-6, Παναγία-Χαλκερό 0-3 (χωρίς αγώνα).

Οι βαθμολογίες έχουν ως εξής:

Α΄ κατηγορία

Ορφέας Ελευθερούπολης 25, Βύρων Καβάλας 23, Λιμενάρια 23, Οφρύνιο 16, Θεολόγος 15, Ελευθερές 13, Πηγές 12, Κοκκινόχωμα 11, Νέα Πέραμος 11, Αμυγδαλεώνας 8, Παλαιοχώρι 6, Πρίνος 6, Ζυγός 1.

Β΄ κατηγορία-1ος όμιλος

Άγιος Ανδρέας 28, Ακροβούνι 25, Κρηνίδες 24, Α.Ε. Καβάλας 23, Παγγαίο 16, Φίλιπποι 15, Ηρακλής Ποταμουδίων 13, Αμισιανά 13, Καβάλα 2004 6, Άγιος Λουκάς 4, Πολύστυλο 3, Ελπίδες Καβάλας 3.

Β΄ κατηγορία-2ος όμιλος

Ποταμιά 23, Χαλκερό 22, Χρυσοχώρι 22, Π.Α.Ο. Καβάλας 18, Ξεριάς 12, Αγίασμα 12, Καλλιράχη 10, Θεαγένης Θάσου 7, Νέα Καρβάλη 7, Παναγία 4.

Η ερχόμενη αγωνιστική ημέρα περιλαμβάνει τα παιχνίδια:

Α΄ κατηγορία

Ελευθερές-Κοκκινόχωμα, Θεολόγος-Ορφέας Ελευθερούπολης, Οφρύνιο-Βύρων Καβάλας, Ζυγός-Παλαιοχώρι, Πρίνος-Πηγές, Αμυγδαλεώνας-Νέα Πέραμος, ρεπό: Λιμενάρια.

Β΄ κατηγορία-1ος όμιλος

Πολύστυλο-Ελπίδες Καβάλας, Κρηνίδες-Α.Ε. Καβάλας, Καβάλα 2004-Παγγαίο, Φίλιπποι-Άγιος Λουκάς, Ηρακλής Ποταμουδίων-Άγιος Ανδρέας, Αμισιανά-Ακροβούνι.

Β΄ κατηγορία-2ος όμιλος

Αγίασμα-Νέα Καρβάλη, Χαλκερό-Θεαγένης Θάσου, Καλλιράχη-Π.Α.Ο. Καβάλας, Παναγία-Ποταμιά, Ξεριάς-Χρυσοχώρι.

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.