Το «σερί» των νικών στο περιφερειακό πρωτάθλημα ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης συνέχισε η ομάδα γυναικών της Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης Καβάλας «Πάνθηρες», η οποία νίκησε την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020, στο κλειστό γυμναστήριο των Ποταμουδίων, τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης με σκορ 52-24. Η νίκη κρίθηκε από το α΄ ημίχρονο του παιχνιδιού και ο προπονητής των «Πανθήρων», Κώστας Δώδος, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτριες του, ενώ το ίδιο έκανε και ο συνάδελφος του στην ομάδα του «Εθνικού». Το σκορ ανά περίοδο ήταν: 18-4, 18-5, 10-8, 6-7 και η σύνθεση των «Πανθήρων» η ακόλουθη: Μανάφη, Καραγεωργίου, Κοσκερίδου, Μουταφίδου 2, Γιαχολάρη 10(2 τρίποντα), Παπαδοπούλου 16, Ζέκιο 2, Γιαντσιώρη 7, Δημητρακούδη 9, Μαραγκού 2, Παλλάδα 4.

Με νίκη στο επόμενο παιχνίδι, που θα διεξαχθεί στα μέσα Μαρτίου, οι «Πάνθηρες» θα βρεθούν πολύ κοντά στην κατάκτηση του τίτλου της πρωταθλήτριας και θα διεκδικήσουν σε αγώνες μπαράζ τον Ιούνιο την άνοδο στη Α2 εθνική κατηγορία.