Σε διάστημα πέντε λεπτών, στο β΄ ημίχρονο του παιχνιδιού, διαμορφώθηκε στο γήπεδο του Κοκκινοχώματος το τελικό αποτέλεσμα, 1-3, μεταξύ των ομάδων του “Βυζαντίου” και του Α.Ο. “Καβάλα”. Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε στο 18ο λεπτό με σκόρερ τον Χάρη Παππά. Το α΄ ημίχρονο τελείωσε με σκορ 0-1 κι ενώ η ομάδα της Καβάλας έλεγχε το παιχνίδι, στο 80ο λεπτό ο Κύδων Καρλόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε για το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος. Όμως, στο 81ο λεπτό, ο Αλέξανδρος Μπρατσιάνι έκανε το 1-2 και στο 84ο λεπτό, ο Μηνάς Πτηνόπουλος σημείωσε το τρίτο τέρμα του Α.Ο.Κ. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας είναι τα εξής: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Καβάλα 1-3, Νέστος Χρυσούπολης-Εθνικός Γαζώρου 3-0(χωρίς αγώνα), Θύελλα Φιλώτα-Άρης Θεσσαλονίκης 0-0, Απόλλων Καλαμαριάς-Κοζάνη 2-1, Λαγκαδάς-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0, Έβρος Σουφλίου-Απόλλων Κρύας Βρύσης 2-2, Καμπανιακός-Ηρακλής Αμπελοκήπων 3-0, Εθνικός Νέου Αγιονερίου-Εορδαϊκός 1-1.