Στις 6, ή 7 Οκτωβρίου 2019, θα δώσει το πρώτο παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Α2 εθνικής κατηγορίας της περιόδου 2018-2019, η ομάδα πετοσφαίρισης γυναικών του Αθλητικού Ομίλου «Καβάλα». Αντίπαλος της θα είναι η ομάδα του Α.Σ.Κ. Λαγκαδά, η οποία αγωνίστηκε την περασμένη περίοδο (2017-2018) στον άλλο υπο-όμιλο του βορείου ομίλου της Α2 εθνικής κατηγορίας. Φέτος, οι ομάδες της κατηγορίας χωρίστηκαν σε δύο ομίλους, νότου και βορρά, με γεωγραφικό κριτήριο. Τον όμιλο βορρά αποτελούν δεκατρείς σύλλογοι, αφού ο Α.Ο. Νέας Βύσσας δεν δήλωσε συμμετοχή και δεν αντικαταστάθηκε από άλλο σύλλογο. Το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί το Σαββατοκύριακο 20-21 Απριλίου 2019. Το πρόγραμμα του α΄ γύρου είναι το ακόλουθο:

1η αγωνιστική ημέρα (6-7 Οκτωβρίου 2018)

Ασκληπιός Τρικάλων-Ναύαρχος Βότσης

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Α.Σ. Γιάννενα

Ε.Α. Λαρίσης-Σταυρούπολη

Α.Ο. Καβάλα-Α.Σ.Κ. Λαγκαδά

Νίκη Αλεξανδρούπολης-Ένωση Ελασσόνας

ΡΕΠΟ Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου

Πρωταθλητές Πεύκων-Γ.Σ. Δράμας

2η αγωνιστική ημέρα (13-14 Οκτωβρίου 2018)

Πρωταθλητές Πεύκων-Ασκληπιός Τρικάλων

Ναύαρχος Βότσης-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Α.Σ. Γιάννενα-Ε.Α. Λαρίσης

Σταυρούπολη-Α.Ο. Καβάλα

Α.Σ.Κ. Λαγκαδά-Νίκη Αλεξανδρούπολης

ΡΕΠΟ Ένωση Ελασσόνας

Γ.Σ. Δράμας-Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου

3η αγωνιστική ημέρα (20-21 Οκτωβρίου 2018)

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Πρωταθλητές Πεύκων

Ε.Α. Λαρίσης-Ναύαρχος Βότσης

Α.Ο. Καβάλα-Α.Σ. Γιάννενα

Νίκη Αλεξανδρούπολης-Σταυρούπολη

ΡΕΠΟ Α.Σ.Κ. Λαγκαδά

Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου-Ένωση Ελασσόνας

Ασκληπιός Τρικάλων-Γ.Σ. Δράμας

4η αγωνιστική ημέρα (27-28 Οκτωβρίου 2018)

Πρωταθλητές Πεύκων-Ε.Α. Λαρίσης

Ασκληπιός Τρικάλων-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Ναύαρχος Βότσης-Α.Ο. Καβάλα

Α.Σ. Γιάννενα-Νίκη Αλεξανδρούπολης

ΡΕΠΟ Σταυρούπολη

Α.Σ.Κ. Λαγκαδά-Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου

Γ.Σ. Δράμας-Ένωση Ελασσόνας

5η αγωνιστική ημέρα (3-4 Νοεμβρίου 2018)

Α.Ο. Καβάλα-Πρωταθλητές Πεύκων

Ε.Α. Λαρίσης-Ασκληπιός Τρικάλων

Νίκη Αλεξανδρούπολης-Ναύαρχος Βότσης

ΡΕΠΟ Α.Σ. Γιάννενα

Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου-Σταυρούπολη

Ένωση Ελασσόνας-Α.Σ.Κ. Λαγκαδά

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Γ.Σ. Δράμας

6η αγωνιστική ημέρα (10-11 Νοεμβρίου 2018)

Πρωταθλητές Πεύκων-Νίκη Αλεξανδρούπολης

Ασκληπιός Τρικάλων-Α.Ο. Καβάλα

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ε.Α. Λαρίσης

ΡΕΠΟ Ναύαρχος Βότσης

Α.Σ. Γιάννενα-Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου

Σταυρούπολη-Ένωση Ελασσόνας

Γ.Σ. Δράμας-Α.Σ.Κ. Λαγκαδά

7η αγωνιστική ημέρα (17-18 Νοεμβρίου 2018)

ΡΕΠΟ Πρωταθλητές Πεύκων

Νίκη Αλεξανδρούπολης-Ασκληπιός Τρικάλων

Α.Ο. Καβάλα-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου-Ναύαρχος Βότσης

Ένωση Ελασσόνας-Α.Σ. Γιάννενα

Α.Σ.Κ. Λαγκαδά-Σταυρούπολη

Ε.Α. Λαρίσης-Γ.Σ. Δράμας

8η αγωνιστική ημέρα (24-25 Νοεμβρίου 2018)

Πρωταθλητές Πεύκων-Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου

ΡΕΠΟ Ασκληπιός Τρικάλων

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Νίκη Αλεξανδρούπολης

Ε.Α. Λαρίσης-Α.Ο. Καβάλα

Ναύαρχος Βότσης-Ένωση Ελασσόνας

Α.Σ. Γιάννενα-Α.Σ.Κ. Λαγκαδά

Γ.Σ. Δράμας-Σταυρούπολη

9η αγωνιστική ημέρα (1-2 Δεκεμβρίου 2018)

Ένωση Ελασσόνας-Πρωταθλητές Πεύκων

Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου-Ασκληπιός Τρικάλων

ΡΕΠΟ Ελπίδα Αμπελοκήπων

Νίκη Αλεξανδρούπολης-Ε.Α. Λαρίσης

Α.Σ.Κ. Λαγκαδά-Ναύαρχος Βότσης

Σταυρούπολη-Α.Σ. Γιάννενα

Α.Ο. Καβάλα-Γ.Σ. Δράμας

10η αγωνιστική ημέρα (8-9 Δεκεμβρίου 2018)

Πρωταθλητές Πεύκων-Α.Σ.Κ. Λαγκαδά

Ασκληπιός Τρικάλων-Ένωση Ελασσόνας

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου

ΡΕΠΟ Ε.Α. Λαρίσης

Α.Ο. Καβάλα-Νίκη Αλεξανδρούπολης

Ναύαρχος Βότσης-Σταυρούπολη

Γ.Σ. Δράμας-Α.Σ. Γιάννενα

11η αγωνιστική ημέρα (15-16 Δεκεμβρίου 2018)

Σταυρούπολη-Πρωταθλητές Πεύκων

Α.Σ.Κ. Λαγκαδά-Ασκληπιός Τρικάλων

Ένωση Ελασσόνας-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου-Ε.Α. Λαρίσης

ΡΕΠΟ Α.Ο. Καβάλα

Α.Σ. Γιάννενα Ναύαρχος-Ναύαρχος Βότσης

Νίκη Αλεξανδρούπολης-Γ.Σ. Δράμας

12η αγωνιστική ημέρα (22-23 Δεκεμβρίου 2018)

Πρωταθλητές Πεύκων-Α.Σ. Γιάννενα

Ασκληπιός Τρικάλων-Σταυρούπολη

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Α.Σ.Κ. Λαγκαδά

Ε.Α. Λαρίσης-Ένωση Ελασσόνας

Α.Ο. Καβάλα-Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου

ΡΕΠΟ Νίκη Αλεξανδρούπολης

Γ.Σ. Δράμας-Ναύαρχος Βότσης

13η αγωνιστική ημέρα (12-13 Ιανουαρίου 2019)

Ναύαρχος Βότσης-Πρωταθλητές Πεύκων

Α.Σ. Γιάννενα-Ασκληπιός Τρικάλων

Σταυρούπολη-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Α.Σ.Κ. Λαγκαδά-Ε.Α. Λαρίσης

Ένωση Ελασσόνας-Α.Ο. Καβάλα

Νέα Γενιά Ασβεστοχωρίου-Νίκη Αλεξανδρούπολης

ΡΕΠΟ Γ.Σ. Δράμας

Επίσης, η διοικούσα επιτροπή του τμήματος πετοσφαίρισης γυναικών του Α.Ο. «Καβάλα», ανακοίνωσε ότι η Έφη Γερακίνη είναι η νέα προπονήτρια της ομάδας και άμεση συνεργάτιδα της η Ελένη Οικονομίδου.

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.